انتشارات چاپ داستان

کجا کتابم را چاپ بکنم ؟

در چاپ کتاب نکات مهمی وجود دارد که شاید نویسنده در مرحله اول به علت تعجیل و یا ذوق برای چاپ کتاب خود به آنها توجه ندارد اما مسایلی هستند که می تواند در آینده برای نویسنده مشکل ساز شود پس قبل از اینکه انتشارات چاپ داستان را پیدا کنید موارد زیر را حتما مطالعه بفرمایید.
۱.چقدر می توان اطمینان داشت این افرادی که صرفا شماره موبایل دارند،موسسه هستند نه ناشر،دفتر و جای ثابتی ندارند فایل کتاب ما را در اختیار دیگر افراد قرار ندهند.
۲.چقدر می توان به کیفیت کار و فرایند کاری این افراد اعتماد کرد؟
۳.آیا در انجام کار خود دقیق هستند،آیا در برابر کار ما مسولیت ݐذیر هستند؟
۴.آیا تمام مراحل اداری کتاب ما را انجام می دهند یا صرفا ثبت در کتابخانه ملی می کنند؟اگر کتاب مجوز نگیرد و در سایت خانه کتاب ثبت نشود هیچ اعتباری برای نویسند ندارد.

۵.آیا قراردادی بین ناشر و نویسنده نوشته می شود؟در قرارداد حق چاپ و نشر به نویسنده تعلق می گیرد یا ناشر؟اگر به نویسنده حق چاپ داده نشود در آینده نمی تواند کتاب را خودش چاپ کند و یا به ناشر دیگری جهت چاپ واگذار کند.

کارهایی که توسط انتشارات چاپ داستان انجام می شود:

تنظیم کتاب و صفحه آرایی
طراحی جلد کتاب توسط ناشر
اختصاص شابک به کتاب
ثبت در سایت کتابخانه ملی
اخذ مجوز وزارت ارشاد
چاپ کتاب به تعداد مورد نظر نویسنده از یک جلد تا بیشتر
ثبت کتاب در سایت خانه کتاب
تبلیغ و فروش کتاب در سایت ها و کتابفروشی های مختلف

انواع قراردادهای معمول با ناشران

حق تألیف:

در این نوع قرارداد انتشارات چاپ داستان با شما قرارداد بسته و درصدی از قیمت پشت جلد ضربدر تیراژ را به عنوان حق تألیف به شما پرداخت می­کند. این نوع قرارداد را ناشران بیشتر با کسانی می­بندند که شناخته شده و کتابهایشان پرفروش باشد.این نوع قرارداد می­تواند برای بعضی از افراد جذاب باشد زیرا نه هزینه­ای پرداخت می­کنند و نه در پخش نقشی دارند ولی چنانچه فروش کتاب خوب باشد این افراد ضرر می­کنند. چنانچه به فروش کتاب خود مطمئن هستید زیر بار این نوع قرارداد نروید. در این نوع قرارداد حق چاپ همیشه برای ناشر محفوظ می­ماند.

مشارکت

در این نوع قرارداد هزینه­ های چاپ بین ناشر و نویسنده تقسیم شده و سود فروش نیز به همان نسبت بین ناشر و نویسنده تقسیم می­شود.

واگذاری کتاب:

شما با این قرارداد کتاب خود را با دریافت مبلغی برای همیشه به ناشر واگذار کرده و هیچگاه هیچ مبلغ دیگری دریافت نکرده و حق چاپ کتاب خود را نخواهید داشت.

سرمایه ­گذاری مولف:

در این حالت مولف تمام هزینه­ ها را پرداخت کرده به صورتی که هزینه­ های چاپ را به عنوان حق نشر به ناشر می­پردازد. تمام سود این فروش در این نوع قرارداد متعلق به مولف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *