مراحل چاپ یک داستان

مرحله به مرحله با چاپ داستان

مراحل چاپ کتاب به این صورت است :
ابتدا بین نویسنده و ناشر قراردادی منعقد می شود که در این قرارداد حق چاپ به مولف داده می شود و هر زمان که تمایل داشت کتاب را خودش چاپ کند و یا به ناشر دیگری واگذار کند.
پس از قرارداد فایل ورد تحویل ناشر می شود.
ناشر کار صفحه بندی را انجام می دهد و به تایید نویسنده می رساند.
طراحی جلد را نیز انتشارات انجام داده و تغییرات و اصلاحات نویسنده را لحاظ می کند.
مرحله بعد کتاب در سایت کتابخانه ملی ثبت می گردد و نویسنده به راحتی میتواند در سایت کتابخانه ملی سرچ کند و اسم خود و عنوان کتاب را ببیند.
مرحله بعد ناشر مجوز چاپ کتاب را از وزارت ارشاد اخذ می کند .
پس از تایید نهایی جلد و متن توسط نویسنده کتاب آماده چاپ می شود و به هر تعداد که نویسنده نیاز داشته باشد از یک جلد تا بیشتر چاپ می شود.
مرحله آخر و مهم ترین مرحله ثبت کتاب در سایت خانه کتاب است که به عنوان نمونه چند جلد کتاب در اختیار ارشاد،خانه کتاب و کتابخانه ملی قرار می گیرد و تصویر جلد کتاب در سایت خانه کتاب قرار میگیرد و برای فروش کتاب تبلیغ می شود.
هزینه کل فرایند کار یک میلیون تومان می شود که شامل تمام مواردی می شود که به آن اشاره کردیم و با این مبلغ ۳۰ جلد کتاب به نویسنده تحویل داده می شود و اگر تعداد بیشتری نیاز داشته باشد هزینه چاپ بین ۳ تا ۱۰ هزار تومان متغیر است.
و نویسنده مختار است هر تعداد خواست چاپ کند و حتی پس از چاپ اول هر زمانی نویسنده نیاز به هر تعداد کتاب داشت با همان مبلغ ۳تا ۱۰ هزار تومان با توجه به تعداد صفحات کتاب پرداخت می کند و دیگر نیازی نیست ۱ میلیون تومان هزینه ابتدایی را پرداخت کند.
هزینه ها به صورت اقساط پرداخت می شود .نصف هزینه در ابتدای کار و نصف هزینه پس از اخذ مجوزها پرداخت می شود.

1 thought on “مراحل چاپ یک داستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *