چاپ کتاب رمان

چگونه داستان بنویسم؟

حتماً شما سرشار از ایده های جالبی باشید که دوست دارید آنها را به رشته تحریر درآورده و چاپ بکنید اما فکر می کنید نوشتن به تخصص خاصی نیاز دارد ؟ اگر می خواهید ننویسید اینقدر بهانه نیاورید ! کافی است یک دفتر و یک قلم بردارید و هر آنچه که در ذهنتان است را روی کاغذ بیاورید . از این کار ترسی نداشته باشید و مطمئنم بعد از نوشتن و بازخوانی مجدد اصلا از نوشته خودتان ، خوشتان نمی آید . حق دارید . شما باید اول با اصول نویسندگی آشنا باشید ، و در کنار این اصول حداقل ده ها رمان یا داستان کوتاه خوانده باشید که بتوانید بنویسید و نهایتا کتاب خود را به چاپ برسانید . شما اگر علاقمند به نوشتن باشید می توانید پس زود نا امید نشوید . اگر هدفتان فقط فروش و کسب سود است شاید به زودی نتوانید به این مهم دست یابید اما می توانید افکارتان را با دیگران به اشتراک بگذارید . مطمئنا حرفهای  خوبی دارید و می توانید آنها را ترویج دهید . فراموش نکنید هیچ یک از نویسندگان بزرگ ایران و جهان نویسنده به دنیا نیامده اند و دلیل موفقیت های آنان تلاش زیاد بوده که گاه در این راه شکست های زیادی هم خورده اند . پس از همین آلان دست به کار شوید .

از نوشتن تا چاپ داستان

مرحله اول : مشخص کردن هدف از نوشتن کتاب
ابتدا هدف خود را مشخص کنید که چرا این کتاب را نوشته اید ؟ آیا موضوعی شما را رنج می دهد ؟ از فقر و یا بی عدالتی گلایه دارید ؟ در جوانی عاشق شده اید و این عشق به شکست انجامیده است ؟ یا در خیالات خود به جنگ موجودات فضایی رفته اید ؟ و … 

مرحله دوم: نوشتن کتاب

براساس هدفی که تعیین کرده اید نوشتن کتاب خود را آغاز کنید .

محله سوم: ویراستاری کتاب

یکی از عواملی که همه نویسندگان از آن می ترسند مشکلات ویرایشی ، غلط های املایی و نگارشی در متن کتابشان می باشد . البته جای نگرانی نیست چرا که پس از نوشتن می توان در یک بازبینی همه این خطاها را رفع کرد .

مرحله چهارم: انتخاب ناشر مناسب

این یکی از مهمترین مراحل کار شما می باشد . اکنون کتابتان آماده چاپ می باشد و شاید تایپ ان را هم خودتان انجام داده اید که این کار از لحاظ مادی به سود شماست . شما باید اکنون دنبال یک ناشر خوب باشید با سوابق درخشان که بتوانید کلیه مراحل چاپ کتاب خود را از صفحه آرای تا چاپ نهایی به او بسپارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *